Tanıtım

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nın amacı; gelişmiş ve çağdaş bilgisayar hizmetlerinden tüm öğrencilerin, akademik ve idari personelin en yüksek derecede yararlanabilmelerini sağlamak, bunun için gerekli bilgisayar altyapısını kurmak, sürekli gelişim ve yenilenme çalışmalarını yürütmek, destek ve eğitim faaliyetlerini organize etmek, bilgi toplumuna geçiş sürecinde internetin “bilgiye kolay erişim” ve “iletişim” olanaklarından kullanıcıların yararlanmalarını ve internet kültürünün gelişmesini sağlamaktır.

Üniversitemiz Taşlıçiftlik yerleşkesinde bulunan Kütüphane binasının 3. katında hizmet veren birimimiz Teknik Servis Hizmet Birimi, Network-Sistem Birimi, Yazılım-Web Tasarım Birimi şeklinde yapılanmıştır. E-Posta ve sunucularının yönetimi, İnternet erişiminin ve güvenliğinin sağlanması, akademik ve idari personel bilgisayarlarının çalışır durumda tutulması, laboratuvarların bakımı birimimizin başlıca görevleridir.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Taşlıçiftlik Kampüsü, 60000, TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.